Jump to content

Zostań donatorem

Wyróżnij się na forum i wspomóż sieć!

Głosuj na nasze serwery

Pomóż nam stać się lepszym

Sign in to follow this  
`Slodka Cpunka

Temat zamknięty Wiadomości ze świata #1

Recommended Posts

image.png.2f1082f7ba051b5e188f26db6e9cb688.png

Kradzież piasku na Sardynii.

Jedni wolą napadać na banki, drudzy zaś na sklepy jubilerskie... A trzeci? Trzeci wolą kradnąć piasek!

Dziś przedstawię temat, który rzucił mi się strasznie w oczy, o którym na pewno za szybko nie zapomnę. Zwyczajnie chcę mi się śmiać czytając coś takiego jak ,,Turyści krądną piasek i muszelki z plaż na Sardynii". Szczerze? Nigdy bym się tego nie spodziewała po ludziach, aczkolwiek przechodząc do sedna.

Od ponoć paru dobrych lat, Sardynia we Włoszech zmaga się z problemem kradzieży piasku. Założono tam specjalną organizację, którzy zamierzają walczyć z naszymi złodziejami. Nazwali się oni "Sardynia okradana i plądrowana". Informują oni, że w pierwszym sezonie tegorocznych wakacji, celnicy na lotniskach konfiskują łącznie 50 kilogramów bogactw naturalnych tzn. piasku, muszelek, kamyczków dziennie, który miał być przewieziony przez turystów. Aby zapobiec wynoszeniu go, na niektórych z plaż istnieje nakaz dokładnego oczyszczania ubrań, butów, ręczników czy torebek tak, aby nie zabierać za dużej ilości jego ziarenek. 

Organizacja również informuję, że w podsumowaniu pierwszego tegorocznego sezonu na wyspie, gdzie mamy tłumy turystów, łącznie konfiskuje się 150 kilogramów piasku z pośród czterech miejscowości.

Turyści z Francji okradli 40 kilogramów piasku.

Aby było zabawniej, turyści z Francji mieli zamiar ukrąść 40 kilogramów piasku z miejscowości Chia na Sardynii. Chcieli go przewieźć w 14'stu plastikowych butelkach.

Podczas kontroli przy wjeździe na prom w Porto Torres, funkcjonariusze włoskiej Gwardii Finansowej znaleźli piasek w bagażniku samochodu. Twierdzili, że miała być to pamiątka z wakacji. Turyści tłumaczyli, że nie wiedzieli, że to zabronione. Postawiono im zarzut kradzieży dobra użytku publicznego. Groziło im za to od roku do sześciu lat więzienia. Nie znalazłam informacji na temat ich wyroku.

Rozumiecie? Zostać posądzonym o kradzież piasku nawet do sześciu lat więzienia. Wsadzają was do celi z jakimś bandytą. Wyobraźcie sobie jak chłop mówi, że siedzi za napad na bank czy też sklep osiedlowy z bronią palną w reku, a następnie pyta się was, za co wy siedzicie? Za kradzież piasku? Według mnie, byłaby to dość śmieszna sytuacja.

A na sam koniec umieszczę cytat stowarzyszenia obrońców natury w Sardynii:

,,Niestety kwarantanna nie uczyniła nas lepszymi, na co mieliśmy nadzieję”- pokreślili ,,Strażnicy Piasku" publikując w mediach społecznościowych zdjęcia kartonów pełnych skarbów skonfiskowanych na lotniskach.

Źródło: - ? - Kliknij - ? - - ? - Kliknij - ? - - ? - Kliknij - ? -

• Piwerko 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...